0 212 660 58 66

Zeka Testleri

  • Porteus Labirentler Zeka Testi_ Çocuk ve yetişkinlerde sözel olmayan becerilerden planlama ve oryantasyon (mekanda konum belirleyebilme ve kurallı olarak ilerleyebilme) işlevleri zemininde zihinsel kapasiteye bakılan bir zeka testidir. Test süresi yaklaşık 20 dakikadır. Kent EGY Zeka Testi ile birlikte uygulanması detaylı değerlendirme için gerekmektedir.

 

  • Kent EGY Zeka Testi– Ergen ve yetişkinlerde sözel zihinsel kapasiteye bakılan, ülkemizde sık kullanılan bir zeka testidir. Test süresi yaklaşık 20 dakikadır. Porteus Labirentler Testi ile birlikte uygulanması detaylı değerlendirme için gerekmektedir.

 

  • Wechsler Çocuklar İçin Zekâ Ölçeği – IV (WISC-IV) 6-17 yaş arası çocuk ve ergenlerin algısal akıl yürütme, sözel kavrama, çalışma belleği ve işlemleme hızı becerilerinin 15 alt testle kapsamlı olarak değerlendirildiği, özgül öğrenme güçlüğü, nöropsikolojik problemler ve dikkat eksikliği-hiperaktivite bozukluğu hakkında teşhis ve tedavi sürecine yardımcı olan bir zeka testidir. Test süresi çocuğun çalışma hızına bağlı olarak 90 dk ile 120 dk arasında değişmektedir.

Primum non Noncere!
               “Önce zarar verme!”
-Hipokrat                          

Ayın Oyuncağı

Çocuk Doktorunuz Diyor ki..

Bizden, Dünyadan:

Ayın Kitabı

Orchard Shopping List Oyunu

Psk.Yeşim Özcan Karaali

SUÇİÇEĞİ AŞISI NEDEN VE NE ZAMAN İKİ DOZ OLMALI

Uzm. Dr. Erdem Uzunoğlu

ONLINE DEHB UZMAN EĞİTİMİ 4-5 ARALIK TARİHLERİNDE YAPILACAK!

Okula Başlama, Evden Ayrılma Üzerine Kitap Önerileri 1

Uzm. Psk Elifnur Bekçi

Çözüm Ortaklarımız

Uzmana Danışın