0 212 660 58 66

R. Hülya Bingöl Çağlayan

1990 yılı Özel Tarhan Koleji mezunu olan R.Hülya Bingöl Çağlayan,

1997 yılında ise Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ingilizce programından mezuniyetini aldı.

1999-2001 de Almanya  Ruhr Üniversitesi Nöroloji Kliniğinde Prof.Dr.H.Przuntek in asistanlığını yaparak Chorea Huntington merkezinde çalıştı. Daha sonra ihtisasını Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi ve psikoterapisi alanında özelleşmiş, 120 yataklı bir bölge uzman kliniği olan LWL-KLINIK MARL-SINSEN, HAARDKLINIK ,Almanya hastanesinde Prof.Dr.G.Siefen başkanlığında bitirdi. Erişkin psikiyatri ihtisasını ise LWL-Universitaetsklinik Bochum’da , Prof.Dr.Georg Juckel başkanlığında tamamlayarak 2008 yılında Türkiye’ye dönerek Medicana İnternational Hospital ‘da kurucu ekipte yer aldı.Uzm.Dr.Hülya Bingöl Çağlayan, 2009 yılından itibaren İstanbul Üniversitesi  
 Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen psikiyatrisi Anabilimdalı kliniğinde uzman doktor olarak çalışmaktadır.

Almanya’da ihtisas yaptığı yıllarda , bilişsel davranışçı terapiler ve psikodrama alanında uzmanlaşarak  çocuk ve ergen psikoterapisti ünvanını kullanmaya hak kazanmıştır.

 

2012-2015 tarihleri arasında Aile ve sosyal Politikalar  Bakanlığı isteği üzerine Boşanma süreci Danışmanlığı projesini hayata geçirdi, proje kapsamında boşanma danışmanlığı kılavuzu isimli konsepti kitabını hazırladı ve bakanlığa bağlı çalışan 280 Personeli konuya özel eğitim verdi.

Halen Ulusal Otizm Eylem planı çerçevesinde İstanbulda İl otizm teknik kurulunda aktif olarak bilimsel danışmanlık vermektedir.

 

 

Bakış açısı

Çocuk ve aile odaklı koruyucu hekimlik prensiplerine saygılı, etik bir bakış açısı ile danışanlarımı ve ailelerine hizmet veririm. Mesleğimde  takım çalışmasına inanırım ve ekibimi desteklerim. Bu nedenle okul çağı çocuklarında ve sonraki dönemlerde okul ve öğretmenler çalışmalarımızın  önemli bir ayağını oluşturur.

 

Yaklaşım

Bilimsel ve etik kurallara saygılı, eklektik –bütüncül bir yaklaşım ile danışanlarıma yardımcı olamaya çalışırım. Medikal  tedavi gerekliliklerini analiz ettikten sonra terapi ağırlıklı çalışmalarım ön plana çıkar.

Primum non Noncere!
               “Önce zarar verme!”
-Hipokrat                          

Ayın Oyuncağı

Çocuk Doktorunuz Diyor ki..

Bizden, Dünyadan:

Ayın Kitabı

Orchard Shopping List Oyunu

Psk.Yeşim Özcan Karaali

SUÇİÇEĞİ AŞISI NEDEN VE NE ZAMAN İKİ DOZ OLMALI

Uzm. Dr. Erdem Uzunoğlu

ONLINE DEHB UZMAN EĞİTİMİ 4-5 ARALIK TARİHLERİNDE YAPILACAK!

Okula Başlama, Evden Ayrılma Üzerine Kitap Önerileri 1

Uzm. Psk Elifnur Bekçi

Çözüm Ortaklarımız

Uzmana Danışın