0 212 660 58 66

Okula Başlama, Evden Ayrılma Üzerine Kitap Önerileri 1

Uzun bir aradan sonra okula dönme, basit bir mesele gibi dursa da aslında çok derin kökenleri olan bir mesele. Bu bir ayrışma ve kavuşma hikayesi.

Bazı çocuklar okula başladığında çok keyifle başlıyor ve bu böyle devam ediyor, bazı çocuklar zor başlıyor ancak sonrasında adapte oluyor ya da bazıları keyifle başlıyor ama sonrasında zorlanıyor. Her çocuğun süreci de birbirinden farklı. Bu yüzden çocuğun sinyallerini takip edip onları desteklemek çok önemli.

Çocuklarınızı destekleyebileceğiniz en güzel araçlardan biri de masallardır. Okula başlama sürecindeki uyumu konu alan birkaç kitaptan sizlere bahsetmek isterim.

Avucundaki Öpücük

 

“Ormanda okul başlıyordu ama Minik Rakun okula gitmek istemiyordu. Onun korkularını yatıştırmak isteyen Anne Rakun, “Avucundaki Öpücük” adını verdiği aile sırrını yavrusuyla paylaştı. Amacı dünyası ne zaman birazcık korkutucu hale gelse, onu çok sevdiğini hatırlamasını sağlamaktı. 1993 yılındaki ilk basımından beri insanın içini ısıtan bu kitap, çocuk klasikleri arasındaki yerini alarak, özellikle de okula, yuvaya başlamak ya da bir kampa gitmek gibi ayrılık anlarında, milyonlarca çocuğun ve velinin yaşamına dokunmuştur. Çok sayıda yuva öğretmeni bu öyküyü ilk günde okumayı sever.”

 

Uzm. Psk Elifnur Bekçi

Primum non Noncere!
               “Önce zarar verme!”
-Hipokrat                          

Ayın Oyuncağı

Çocuk Doktorunuz Diyor ki..

Bizden, Dünyadan:

Ayın Kitabı

Orchard Shopping List Oyunu

Psk.Yeşim Özcan Karaali

SUÇİÇEĞİ AŞISI NEDEN VE NE ZAMAN İKİ DOZ OLMALI

Uzm. Dr. Erdem Uzunoğlu

ONLINE DEHB UZMAN EĞİTİMİ 4-5 ARALIK TARİHLERİNDE YAPILACAK!

Okula Başlama, Evden Ayrılma Üzerine Kitap Önerileri 1

Uzm. Psk Elifnur Bekçi

Çözüm Ortaklarımız

Uzmana Danışın