0 212 660 58 66

Nöropsikolojik Değerlendirme Testleri

  • Bender Gestalt Görsel Motor Testi _ Yetişkin bireylerde görsel motor koordinasyon becerisi zemininde kognitif patolojiyi saptamaya yarar. Aynı zamanda çocuklarda kognitif- gelişimsel değerlendirmede sıklıkla kullanılan güvenilir bir testtir. Test süresi yaklaşık 20 dakikadır. Yetişkin bireylere Benton Görsel Bellek Testi ile birlikte uygulanması detaylı değerlendirme için gerekebilir.

 

  • Benton Görsel Bellek Testi _ Görsel bellek zemininde görsel dikkat, kısa süreli görsel hafıza işlevlerindeki kognitif patolojiyi saptamaya yarar. Test süresi yaklaşık 15 dakikadır. Bender Gestalt Görsel Motor Testi ile birlikte uygulanması detaylı değerlendirme için gerekmektedir.

 

  • Standardize Mini Mental Test (SMMT)_ Yetişkin bireylerde demansiyel ve kognitif-organik patolojileri saptamak için kolay uygulanabilen ve kısa süren güvenilir bir nöropsikolojik ölçektir. Test süresi yaklaşık 15 dakikadır.

 

  • Addenbrook Kognitif Muayene Testi (ACE-R)_ Yetişkin bireylerde demansiyel ve kognitif-organik patolojileri saptamak için uygulanılan SMMT’ye göre daha kapsamlı nöropsikolojik değerlendirme testidir. Test süresi yaklaşık 40 dakikadır.

Primum non Noncere!
               “Önce zarar verme!”
-Hipokrat                          

Ayın Oyuncağı

Çocuk Doktorunuz Diyor ki..

Bizden, Dünyadan:

Ayın Kitabı

Orchard Shopping List Oyunu

Psk.Yeşim Özcan Karaali

SUÇİÇEĞİ AŞISI NEDEN VE NE ZAMAN İKİ DOZ OLMALI

Uzm. Dr. Erdem Uzunoğlu

ONLINE DEHB UZMAN EĞİTİMİ 4-5 ARALIK TARİHLERİNDE YAPILACAK!

Okula Başlama, Evden Ayrılma Üzerine Kitap Önerileri 1

Uzm. Psk Elifnur Bekçi

Çözüm Ortaklarımız

Uzmana Danışın