0 212 660 58 66

Kişilik Testleri

  • Projektif Çocuk Çizimleri Testi (Aile Çiz, İnsan Çiz, Ağaç Çiz ve KHTP Testleri)- 3 yaştan sonra her yaştaki çocuk ve ergene uygulanabilen, özellikle sözel olarak kendini ifade etme güçlüğü olan çocukların ruhsal süreçleri hakkında bilgi alınan çizim test bataryasıdır. Test süresi yaklaşık 45 dakikadır.

 

  • Çocuk Rorschach Testi – Ruhsal işleyişleri hakkında bilgi sahibi olarak tedavi sürecini planlamaya yarayan 3 yaştan sonra çocuk ve ergenlere uygulanabilen projektif bir testtir. Test süresi çocukların yaşına bağlı olarak değişmekle birlikte 15- 30 dakika arasındadır.

 

  • Çocuk Algı Testi (C.A.T) 3- 9 yaş arası çocukların içsel dünyaları (anne ve baba temsilleri gibi) hakkında bilgi verir.  Çocuk Rorschach Testi ile birlikte uygulandığında klinisyene çocuğun ruhsal ihtiyaçlarının doğasını detaylı olarak gösterir. Test süresi yaklaşık 30 dakikadır. 

 

  • Yetişkin Rorschach Testi- Kişilik yapılanması ve ruhsal işleyişleri hakkında bilgi sahibi olarak tedavi sürecini planlamaya yarayan yetişkin bireylere uygulanabilen projektif bir testtir. Test süresi öngörüşme ile birlikte yaklaşık 45 dakikadır.

 

  • Tematik Algı Testi (T.A.T)- Ergen ve yetişkin bireylerin içsel dünyaları (anne ve baba temsilleri, öteki insanlarla ilişkinin kalitesi gibi) hakkında bilgi verir. Rorschach Testi ile birlikte uygulandığında klinisyene kişinin ruhsal ihtiyaçlarının doğasını detaylı olarak gösterir Test süresi yaklaşık 30 dakikadır.

 

  • Minnesotta Çok yönlü Kişilik Envanteri (MMPI)- 15 yaş ve sonrası ergen ve yetişkinlere uygulanan kişilik özelliklerini ve psikopatolojik durumu saptamaya yarayan nesnel psikometrik testtir. Bireyin kendisinin yanıtlandırdığı bu test, kişinin çalışma hızına bağlı olarak 45 dk ile 90 dk arasında değişmektedir

 

Primum non Noncere!
               “Önce zarar verme!”
-Hipokrat                          

Ayın Oyuncağı

Çocuk Doktorunuz Diyor ki..

Bizden, Dünyadan:

Ayın Kitabı

Orchard Shopping List Oyunu

Psk.Yeşim Özcan Karaali

SUÇİÇEĞİ AŞISI NEDEN VE NE ZAMAN İKİ DOZ OLMALI

Uzm. Dr. Erdem Uzunoğlu

ONLINE DEHB UZMAN EĞİTİMİ 4-5 ARALIK TARİHLERİNDE YAPILACAK!

Okula Başlama, Evden Ayrılma Üzerine Kitap Önerileri 1

Uzm. Psk Elifnur Bekçi

Çözüm Ortaklarımız

Uzmana Danışın