0 212 660 58 66

ATTENTIONER – DEHB Uygulayıcı Programı 18. Grup Eğitimi 7-8 Mart 2020

APAMER Aktüel Psikolojik Araştırmalar Merkezi ve TerapiAkademi işbirliği ile organize edilen Çocuk Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Hülya Bingöl Çağlayan tarafından verilecek olan ATTENTIONER – DEHB Uygulayıcı Programı 18. Grup Eğitimi 7-8 Mart 2020 tarihlerinde İstanbul Bakırköy’de yapılacak.

NOT: 15-16 Şubat Kontenjanları Dolduğu için 7-8 Mart dönemi için kayıtlar alınmaktadır.

BAŞVURU FORMU
EĞİTİMİN AMACI
Bu program: Dikkat sorunu yaşayan çocuklarla çalışan profesyonellere Attentioner – yapılandırılmış 15 seanslık program- ile ilgili kuramsal bir alt yapı sunarken aynı zamanda değerlendirme, vaka formulasyonu, sık kullanılabilecek teknikler ile ilgili uygulama yapma fırsatı tanıyarak bilgi ve beceri kazandırmayı hedeflemektedir.

Çocukların, dikkatlerini daha iyi toplamaları ve sürdürebilmeleri sağlanır.
Kendi başlarına problem çözme yetenekleri desteklenir.
Uygulayıcının verdiği tek yardım; Tayfun sembolüdür.
Sorun çözme becerisi ve öfke kontrolü sağlanır.
Sonuç olarak tüm program boyunca günlük hayat simule edilmiş olur.
EĞİTİMİN İÇERİĞİ
Attentioner ile Dikkatimi Topluyorum Programı, 7-18 yaş bireylerin dikkat ve ilgili tüm yürütücü işlevlerini etkili bir biçimde iyileştiren bireysel ve grup eğitim programıdır. Hem uygulayıcılar hem de danışanlar tarafından eğlenceli biçimde, çocukluk çağına uygun olarak elementlerle desteklenmiştir. Bu program, Almanya Bremen Üniversitesi’nde Nöropsikolojik tabanlı bir program olarak geliştirilmiştir.

Program 2 temele dayanmaktadır:

1) Öğrenme Psikolojisi,
2) Nöropsikolojik temeller.

Dikkatimi Topluyorum’un bütün oturumlarında, kolaydan zora doğru uyaranlar, şifreler ve etkinliklerle çocuğun SEÇİCİ DİKKAT, BÖLÜNMÜŞ DİKKAT, ODAKLANMA ve ZAMANLAMA işlevleri etkili biçimde iyileşme hedeflenir.

UYGULAMA ATTENTIONER BİREYSEL EĞİTİMİNİN ÇALIŞMA DÜZENİ
Bireysel çalışma olarak uygulanır.
15 oturumdan oluşur; her oturum 40- 60 dakikadır.
Günlük hayatta karşılaşılan sorunlar birebir çalışmada yapılandırılmış olarak ele alınır.
Yapılandırılmış egzersizler ve etkinliklerle birey desteklenir böylece motivasyon artmış olur.
Ödül sistemi ile davranış düzenlemesi ve başarı motivasyonu desteklenir.
Çocuklara uygun figürler kullanılarak çalışma somutlanır. ( Ejderha Tayfun).
Ek olarak uygulanabilecek olan 4 ebeveyn oturumu, öğrenilen stratejilerin günlük hayata aktarımını sağlar.

ATTENTIONER GRUP EĞİTİMİNİN ÇALIŞMA DÜZENİ
Grup çalışması olarak uygulanır.
15 oturumdan oluşur; her oturum 40- 60 dakikadır.
Günlük hayatta karşılaşılan sorunlar grup içinde yapılandırılmış olarak ele alınır.
Grup içinde rekabet desteklenir böylece motivasyon artmış olur.
Ödül sistemi ile davranış düzenlemesi ve başarı motivasyonu desteklenir.
Çocuklara uygun figürler kullanılarak çalışma somutlanır. ( Ejderha Tayfun).
Ek olarak uygulanabilecek olan 4 ebeveyn oturumu, öğrenilen stratejilerin günlük hayata aktarımını sağlar.

 

MATERYAL
Attentioner Uygulama Yönergeleri Kitapçığı
Attentioner Uygulama ve Etkinlik Formları Kitapçığı – Renkli Çıktı
Attentioner Uygulama Yönerge ve Formları DVD Formatı
Attentioner Uygulama Yönerge ve Formları PDF formatları için Sunucu Erişim Yetkisi
250 Adet Kırmızı Puan
108 Adet Tayfu Sticker
10 Adet Sıvama Mukavva Kural Kartları
2 Adet Sıvama Mukavva Etkinlik Kartları
UYGULAMA
Eğitim genel hatlarıyla teorik bilgi aktarımı, seansların yapılandırılması, rol canlandırma, vaka örnekleri, içgörü çalışmaları, çeşitli küçük grup çalışmaları içerir.

 

BAŞVURU KATILIM KOŞULLARI
Attentioner DEHB Uygulayıcılar için Beceri Kazandırma Programı eğitiminin temel basamağı olan bu eğitim 2 eğitim günü, şeklinde düzenlenir. Eğitim teori ve teknik uygulama bölümlerini içerir. Eğitimde yetkin uygulayıcı olmak temel eğitim +  süpervizyon aşamalarının başarıyla tamamlanmasına bağlıdır.

Eğitime Kimler Katılabilir? Klinik ve Koruyucu Ruh Sağlığı Hizmeti Veren Uzmanlar

Attentioner Programı; Üniversitelerin Psikoloji, , Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Sosyal Hizmetler,  ve Aile Terapisi bölümlerinden lisans mezunu olanlar, psikiyatri, çocuk ve ergen psikiyatrisi ve nöroloji uzmanı hekimler  ve/veya Klinik Psikoloji,  Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Sosyal Hizmetler,  ve Aile Terapisi dallarında Yüksek Lisansını tamamlamış olanların katılımı için uygundur. Ayrıca özel eğitim alanında çalışan uzmanların katılımı en az 3 yıllık deneyim koşuluna bağlıdır. Bilgi için 05337434349 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Süreç ve İşleyiş
Attentioner DEHB Uygulayıcılar için Beceri Kazandırma Programı eğitiminin temel basamağı 2 gün sürüyor. Temel eğitimde bireysel ve grup uygulamaları için 15 oturumluk beceri programını içeren 57 egzersiz uygulamalı olarak sunulacaktır. Bu uygulamalar eğitmenin yönetimi ve yönlendirmesiyle katılımcılar tarafından performans olarak sergilenecektir. Katılımcılara 2 günlük eğitimin sonunda katılım belgesi verilecek. Eğitimden sonra, uygulayıcı sertifikası alabilmek için en az 5 seans süpervizyon çalışmasına katılmış olma ve 6 ay içinde grup veya bireysel 15 seansın uygulama videolarını eğitimciye gönderme şartı uygulanacaktır.

Programın süpervizyon aşamasında Çarşamba günleri 16:00 – 21:00 saatleri arasında tercihe bağlı olarak bireysel veya grup süpervizyon desteği sağlanacaktır. Süpervizyon desteği eğitim ücretine dahil olmayıp ayrıca ücretlendirilmektedir. Bireysel süpervizyon ücretleri 1 seans (60 dk. 200 TL – Grup süpervizyonları 2 kişi 90 dk her bir katılımcı için 150 tl olarak ücretlendirilmektedir.) Süpervizyon süreçlerini başarıyla tamamlayan katılımcılar için TerapiAkademi Derneği onaylı “Attentioner DEHB Uygulayıcı Sertifikası” hazırlanacaktır.

Önemli Bilgi
Attentioner DEHB Uygulayıcılar için Beceri Kazandırma Programı bireysel uzmanlara uygulama becerisi kazandırmayı amaçlamaktadır. Kurum olarak Attentioner uygulama prosedürü için ayrıca bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Attentioner DEHB Uygulayıcılar için Beceri Kazandırma Programına katılan bireyler eğitmen olarak uygulayıcı eğitimi veremezler. TerapiAkademi derneği programa katılan herkese uygulayıcı olma garantisi vermez. Uygulayıcı olma sürecindeki koşullara uygun bir şekilde program gerekliliklerini yerine getiren katılımcılar uygulayıcı olabilir. Uygulayıcı olmak için eğitmen katkısı kadar katılımcının uygulama sürecindeki rolü, aktif katılımı, uygulama motivasyonu vb… süreçler etkilidir.

Başvuru Süreci
Tüm başvuranlar bireysel olarak değerlendirilir. Başvuru yapan aday katılımcının DEHB, Dikkat odaklanma, akademik öğrenme süreçlerindeki girdi ve çıktılarla ilgili, nöropsikolojik, psikiyatrik ve psikolojik temel teorik bilgiye sahip olması gerekir. Ayrıca danışanın kabul edilmesinden takip ve sonlandırma süreçlerini kapsayan alanlarda aday katılımcıların psikoterapi becerilerine sahip olmaları gerekmektedir.

Başvuru formunu dolduran aday katılımcılara telefon aracılığıyla ayrıntılı bilgi için geri dönüş yapılacaktır. Bu süre genellikle en fazla 24 saatlik bir süreyi kapsar. Başvuru listeleri Eğitmen öncülüğünde eğitim değerlendirme komisyonu tarafından değerlendirildikten sonra aday katılımcıya onay bilgisi verilecektir. Eğitime katılımı uygun bulunan aday katılımcılar asgari 1000 TL ön ödeme yaparak kesin kayıt işlemlerini başarıyla tamamlamış olurlar.

Değişiklikler ve Bilgilendirme
TerapiAkademi derneği muaccil durumlarda eğitimle ilgili tarih ve yer değişikliği yapma hakkını saklı tutar. Olası değişiklikler başvurusu kesinleşmiş katılımcılara en az 10 gün önceden SMS ve mail yoluyla gönderilir. Katılımcı tüm iletişim süreçlerinin SMS ve e-posta yoluyla yapılacağını kabul eder.  Olabilecek değişiklik durumlarında katılımcının konaklama ve ulaşım giderleri konusunda TerapiAkademi derneği sorumluluk kabul etmez.

Eğitimci: Çocuk Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Hülya Bingöl Çağlayan
Eğitim Süresi: 16 Saat

EĞİTİM YERİ:
APAMER Aktüel Psikoloji Merkezi eğitim salonu. Zeytinlik Mahallesi Yakut Sokak No:33 Kançal apt. Kat:4 Daire:8-10, 34140 Bakırköy

KAYIT BİLGİ VE İLETİŞİM
Tlf: 0212 466 1050 – 0507 053 8485  www.apamer.com.tr – eposta: bilgi@apamer.com.tr

EĞİTİM ÜCRETİ
ERKEN KAYIT: 14 Şubat 2020 Tarihine kadarki kayıtlar için 2000 TL (Şirket adına fatura taleplerinde %18 KDV Eklenecektir)

NORMAL KAYIT: 14 Şubat 2020’den sonraki kayıtlar için 2500 TL (KDV dahil)

İL DIŞI: İstanbul dışı katılımcılarına bilet ibraz etmeleri durumunda 200 TL indirim uygulanacaktır.

Öğrenci ve Grup Katılımlarına Ekstra %10 İndirim (Grup indirimi için asgari kişi sayısı 4)
Ön kayıt yaptıran katılımcıların en geç 12 Şubat 2020 gününe kadar ön kayıt bedeli olarak 1000 TL’yi aşağıdaki hesap numarasına yatırmaları gerekmektedir. Eğitim ücretinin kalan kısmını eğitim günü elden ödeyebilirsiniz. Eğitim kontenjanlarla sınırlı olduğu için kesin kayıt ve indirim avantajlı kayıt tarihlerinde değişiklik yapılabilir.

ÖDEME BİLGİLERİ
ZİRAAT BANKASI
Hesap Adı: Apamer Aktüel Psikoloji
Şube No: 871 / Bahçelievler/İstanbul
Hesap No: 871-65966350-5001
İBAN NO: TR760001000871659663505001
HALK BANKASI
Maruf BEÇENE Adına Halk Bank Yeşilköy Şubesi
IBAN NO: TR27 0001 2009 8900 0001 0160 96
Şube Kodu: 890
Havale No: 01016096
PTT
Maruf BEÇENE adına
Posta Çeki Hesap No: 5160733
Kredi Kartı İle Ödeme Yapmak İçin Tıklayınız

EĞİTİMCİ HAKKINDA
UZM. DR. R. HÜLYA BİNGÖL ÇAĞLAYAN
ÇOCUK VE ERGEN PSİKİYATRİSTİ VE PSİKOTERAPİSTİ

1990 yılı Özel Tarhan Koleji mezunu olan R. Hülya Bingöl Çağlayan, 1997 yılında ise Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce programından mezuniyetini aldı.

1999-2001 de Almanya Ruhr Üniversitesi Nöroloji Kliniğinde Prof.Dr.H.Przuntek in asistanlığını yaparak Chorea Huntington merkezinde çalıştı. Daha sonra ihtisasını Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi ve psikoterapisi alanında özelleşmiş, 120 yataklı bir bölge uzman kliniği olan LWL-KLINIK MARL-SINSEN, HAARDKLINIK , Almanya hastanesinde Prof. Dr. G. Siefen başkanlığında bitirdi. Erişkin psikiyatri ihtisasını ise LWL-Universitaetsklinik Bochum’da, Prof. Dr. Georg Juckel başkanlığında tamamlayarak 2008 yılında Türkiye’ye dönerek Medicana İnternational Hospital ‘da kurucu ekipte yer aldı.

Uzm. Dr. Hülya Bingöl Çağlayan, 2009 yılından itibaren İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Anabilim dalı kliniğinde uzman doktor olarak çalışmaktadır.

 

 

admin

Primum non Noncere!
               “Önce zarar verme!”
-Hipokrat                          

Ayın Oyuncağı

Çocuk Doktorunuz Diyor ki..

Bizden, Dünyadan:

Ayın Kitabı

Orchard Shopping List Oyunu

Psk.Yeşim Özcan Karaali

SUÇİÇEĞİ AŞISI NEDEN VE NE ZAMAN İKİ DOZ OLMALI

Uzm. Dr. Erdem Uzunoğlu

ONLINE DEHB UZMAN EĞİTİMİ 4-5 ARALIK TARİHLERİNDE YAPILACAK!

Okula Başlama, Evden Ayrılma Üzerine Kitap Önerileri 1

Uzm. Psk Elifnur Bekçi

Çözüm Ortaklarımız

Uzmana Danışın