0 212 660 58 66

0-6 AY ARASI OYUNCAK SEÇİMİ

 

0-6 AY ARASI OYUNCAK SEÇİMİ

Oyunlar ve oyuncaklar daha ilk aylardan itibaren bebeğinizin her yönden gelişimine katkı sağlamaktadır. Psiko-sosyal, fiziksel, zihinsel ve dil gelişimini olumlu yönde etkileyen seçimler yapılması önemlidir. İlk 6 ay bebeklerin en çok ilgisini çeken oyuncaklar; sallayarak ya da vurarak ses çıkarabileceği, ağıza götürüp emebileceği oyuncaklardır. Daha ilk ayda görme ve işitme fonksiyonlarının gelişmesinde sesli ve hareketli oyuncaklar oldukça önemlidir.

0-6 ay döneminde bebeğinizi eğlendirebileceğiniz, ilgisini çekebilecek oyuncaklar için birkaç görsel ekledik. Çıngıraklar, dişlikler, kavrayabileceği hayvanlar , vurarak ses çıkarabileceği müzik aleti gibi doğa dostu oyuncaklarımız için www.instagram.com/oyuncakcekmecesi ni ziyaret edebilirsiniz. Örneğin çıngıraklar bebeğin el, ağız, göz koordinasyonunun gelişmesine yardımcı olur. Dişliklerimizde, bebeğinizin ağıza alması sebebiyle en özel ağaçlardan Akçaağaç tercih edilmiştir. Akçaağaç özsuyu Abd ve Kanada’da alternatif tıp alanında birçok hastalığa faydalı olduğu için kullanılıyor ve hiç bakteri üretmiyor. Bebekler için üretilmiş ksilofonlarımız tokmağının büyüklüğüne kadar bebeğiniz düşünülerek üretilmiştir. İlk aylarda tokmağı siz vurarak ritim yapabilir ve seslere ilgisini çekebilirsiniz.

 

Bununla birlikte bebeğinize oyuncak verirken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. İlk 6 ay bebekler her şeyi ağızlarına götürürler. Oyuncakların sivri, keskin kenarları bulunmamalıdır. Birbirinden kolayca ayrılıp yutabileceği, boğazına kaçabilecek küçük parçaları olan ve boğazını dolayabilecek ipliği olan oyuncaklardan uzak durulmalıdır.Masum bir balonla dahi bebeğinizi yalnız bırakmayınız.

Ahşabın her türlü materyalden daha sağlıklı oluşu, doğadan oyuncakların daha ilk aylardan bebeklerin üzerindeki olumlu etkisini, uzun ömürlü kullanımını dikkate alarak ağırlıklı olarak ahşap oyuncakları tercih ediniz.

Ağaca dokunmalı bir çocuk ve her çocuğun bir ahşap oyuncağı olmalı.

 

TÜLAY KARAKÖSE

OYUNCAK ÇEKMECESİ ®

Tülay Karaköse

Primum non Noncere!
               “Önce zarar verme!”
-Hipokrat                          

Ayın Oyuncağı

Çocuk Doktorunuz Diyor ki..

Bizden, Dünyadan:

Ayın Kitabı

Orchard Shopping List Oyunu

Psk.Yeşim Özcan Karaali

SUÇİÇEĞİ AŞISI NEDEN VE NE ZAMAN İKİ DOZ OLMALI

Uzm. Dr. Erdem Uzunoğlu

ONLINE DEHB UZMAN EĞİTİMİ 4-5 ARALIK TARİHLERİNDE YAPILACAK!

Okula Başlama, Evden Ayrılma Üzerine Kitap Önerileri 1

Uzm. Psk Elifnur Bekçi

Çözüm Ortaklarımız

Uzmana Danışın