0 212 660 58 66

Zeka Testleri

  • Porteus Labirentler Zeka Testi_ Çocuk ve yetişkinlerde sözel olmayan becerilerden planlama ve oryantasyon (mekanda konum belirleyebilme ve kurallı olarak ilerleyebilme) işlevleri zemininde zihinsel kapasiteye bakılan bir zeka testidir. Test süresi yaklaşık 20 dakikadır. Kent EGY Zeka Testi ile birlikte uygulanması detaylı değerlendirme için gerekmektedir.

 

  • Kent EGY Zeka Testi– Ergen ve yetişkinlerde sözel zihinsel kapasiteye bakılan, ülkemizde sık kullanılan bir zeka testidir. Test süresi yaklaşık 20 dakikadır. Porteus Labirentler Testi ile birlikte uygulanması detaylı değerlendirme için gerekmektedir.

 

  • Wechsler Çocuklar İçin Zekâ Ölçeği – IV (WISC-IV) 6-17 yaş arası çocuk ve ergenlerin algısal akıl yürütme, sözel kavrama, çalışma belleği ve işlemleme hızı becerilerinin 15 alt testle kapsamlı olarak değerlendirildiği, özgül öğrenme güçlüğü, nöropsikolojik problemler ve dikkat eksikliği-hiperaktivite bozukluğu hakkında teşhis ve tedavi sürecine yardımcı olan bir zeka testidir. Test süresi çocuğun çalışma hızına bağlı olarak 90 dk ile 120 dk arasında değişmektedir.

Primum non Noncere!
               “Önce zarar verme!”
-Hipokrat                          

Ayın Oyuncağı

Çocuk Doktorunuz Diyor ki..

Bizden, Dünyadan:

Ayın Kitabı

“Drama (Çocuğa oyun içinde canlandırma yaparak, yaşatarak)

Tülay Karaköse

BEDENİM BANA AİT

Psk. Burcu Pasvanoğlu

ONLINE DEHB UZMAN EĞİTİMİ 18-19 TEMMUZ TARİHLERİNDE YAPILACAK!

admin

BENİM KAHRAMANIM SENSİN – COVID-19 İLE SAVAŞAN ÇOCUKLAR

admin

Çözüm Ortaklarımız

Uzmana Danışın