0 212 660 58 66

Nöropsikolojik Değerlendirme Testleri

  • Bender Gestalt Görsel Motor Testi _ Yetişkin bireylerde görsel motor koordinasyon becerisi zemininde kognitif patolojiyi saptamaya yarar. Aynı zamanda çocuklarda kognitif- gelişimsel değerlendirmede sıklıkla kullanılan güvenilir bir testtir. Test süresi yaklaşık 20 dakikadır. Yetişkin bireylere Benton Görsel Bellek Testi ile birlikte uygulanması detaylı değerlendirme için gerekebilir.

 

  • Benton Görsel Bellek Testi _ Görsel bellek zemininde görsel dikkat, kısa süreli görsel hafıza işlevlerindeki kognitif patolojiyi saptamaya yarar. Test süresi yaklaşık 15 dakikadır. Bender Gestalt Görsel Motor Testi ile birlikte uygulanması detaylı değerlendirme için gerekmektedir.

 

  • Standardize Mini Mental Test (SMMT)_ Yetişkin bireylerde demansiyel ve kognitif-organik patolojileri saptamak için kolay uygulanabilen ve kısa süren güvenilir bir nöropsikolojik ölçektir. Test süresi yaklaşık 15 dakikadır.

 

  • Addenbrook Kognitif Muayene Testi (ACE-R)_ Yetişkin bireylerde demansiyel ve kognitif-organik patolojileri saptamak için uygulanılan SMMT’ye göre daha kapsamlı nöropsikolojik değerlendirme testidir. Test süresi yaklaşık 40 dakikadır.

Primum non Noncere!
               “Önce zarar verme!”
-Hipokrat                          

Ayın Oyuncağı

Çocuk Doktorunuz Diyor ki..

Bizden, Dünyadan:

Ayın Kitabı

“Drama (Çocuğa oyun içinde canlandırma yaparak, yaşatarak)

Tülay Karaköse

BEDENİM BANA AİT

Psk. Burcu Pasvanoğlu

ONLINE DEHB UZMAN EĞİTİMİ 18-19 TEMMUZ TARİHLERİNDE YAPILACAK!

admin

BENİM KAHRAMANIM SENSİN – COVID-19 İLE SAVAŞAN ÇOCUKLAR

admin

Çözüm Ortaklarımız

Uzmana Danışın